1399/1/23 شنبه
یکشنبه 12 تیر 1401   09:06:16
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1401/3/5 پنجشنبه
امسال ۳۰ کیلومتر مسیر تردد دوچرخه در معابر کرج راه اندازی می شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با تاکید بر توسعه حمل و نقل پاک، از طراحی و احداث ۳۰ کیلومتر مسیر تردد دوچرخه در معابر اصلی شهر اعم از خیابان شهید بهشتی، بلوار ماهان، بلوار جمهوری اسلامی و... در آینده ای نزدیک خبر داد. 

فرزین فرشاد در گفتگو با کرج امروز اظهار داشت: با گسترش کلانشهر کرج طی سالیانِ اخیر و مهاجرپذیری بالا و افزایش ترافیکِ معابر، شاهد تشدید پدیده آلودگی هوا هستیم که لزوم استفاده از حمل و نقل پاک را متذکر می شود، گرچه اقداماتِ ما در این حوزه به نسبت سایر شهرهای بزرگ همچون تهران، مشهد و اصفهان عقب تر مانده و موفق به تحقق اهداف مد نظر نشده ایم.

وی افزود: مطالعاتِ تهیه و تدوین سند چشم انداز حمل و نقل پاک در کلانشهر کرج از اواخرِ سال ۱۴۰۰ آغاز شد و این مطالعات در پنج محور و اولویت به تصویب رسیده است.

این مسئول ادامه داد: از ابتدای سال جاری و با اخذ مشاور، مطالعات فاز ۲ و اجرایی این پروژه در دست اقدام قرار گرفته است و در آینده ای نزدیک با تصویب راه اندازی ۳۰ کیلومتر مسیر تردد دوچرخه در برخی معابر اصلی همچون خیابان شهید بهشتی، بلوار ماهان، بلوار جمهوری اسلامی، بلوار سرداران و...، یک گام به توسعه حمل و نقل پاک در شهر نزدیک تر خواهیم شد.
 


 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در پاسخ به سوالی پیرامون منابع مالی طرح گفت: در درجه اول بر اجرای پروژه با مشارکت بخش خصوصی و بکارگیری سرمایه گذار واجد شرایط تاکید داریم که البته استفاده از منابع مالی شهرداری نیز جزو گزینه های مد نظر می باشد.

فرشاد با بیان اینکه حمل و نقل پاک بخشی از مشکلات ترافیکی و زیست محیطی شهر را کاهش می دهد و با تشویق شهروندان به ورزش و تحرک بدنی، به تقویت نشاط اجتماعی و ترویج فرهنگ ورزش منجر می شود، خاطر نشان کرد: راه اندازی مسیر تردد دوچرخه در معابر اصلی برای نخستین بار در تاریخ مدیریت شهری اقدامی تاریخی در جهت تشویق شهروندان برای استفاده از وسایل نقلیه غیردودزا برای تردد در مسیرهای درون شهری است.
 نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 6883648
تعداد بازديد کنندگان سايت: 52391478 تعداد بازديد زيرپورتال: 11134135 اين زيرپورتال امروز: 1998 سایت در امروز: 8985 اين صفحه امروز: 1541
1400/3/23 یکشنبه
.