1399/1/23 شنبه
جمعه 6 خرداد 1401   07:16:58
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1400/10/28 سه‌شنبه
بارش نخستین برف زمستانی در کرج/ گزارش وضعیت برف‌روبی
هشدار هواشناسی مبنی بر بارش برف در استان البرز به‌ویژه کلان‌شهر کرج نیروهای خدمات شهری مناطق دهگانه را به حالت آماده‌باش درآورده است.

 

گزارش/ سمیه احمدی

هشدار هواشناسی مبنی بر بارش برف در استان البرز به‌ویژه کلان‌شهر کرج نیروهای خدمات شهری مناطق دهگانه را به حالت آماده‌باش درآورده است.

بارش برف و سفیدپوش شدن شهر کرج باعث شد وضعیت تردد در معابر و همچنین برف‌روبی مناطق دهگانه را در گفتگو با مدیران شهری بررسی کنیم که در ادامه می‌خوانید.

مشکل تردد در معابر منطقه یک وجود ندارد

محمد گروسی، مدیر منطقه یک عنوان کرد: با حضور به‌موقع و تلاش نیروهای خدمات شهری منطقه مشکلی در تردد معابر و شریان‌های اصلی منطقه گزارش نشده است.

وی از آماده‌باش ۵۰ نفر از نیروهای خدمات شهری خبر داد و افزود: طی اقداماتی که در ماه‌های گذشته انجام‌شده تمامی نقاط حادثه‌خیز شناسایی و با استفاده از ماشین‌آلات نمک‌پاشی انجام شد.

نمک پاشی ۳۰ تنی در معابر منطقه دو

همچنین مرتضی شریف کاظمی، مدیر منطقه دو نیز در خصوص اقدامات صورت گرفته گفت: عوامل خدمات شهر با تمام تجهیزات از ساعات ابتدایی بارش در سطح منطقه حضور داشتند و با تدابیر اتخاذشده مشکلی در تردد شهروندان گزارش نشده است.

شریف کاظمی عنوان کرد: این منطقه با استفاده از ۵۰ نفر نیروی اجرایی و عملیاتی و با به‌کارگیری ماشین‌آلات زمستانی ۳۰ تن ماسه نمک را در نقاط حادثه‌خیز منطقه پخش کرده است.

آماده باش ۱۰۷ نیروی خدمات شهری در منطقه سه

مصطفی عابدی مدیر منطقه سه شهرداری کرج نیز با اشاره پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران، از آماده‌باش ۱۰۷ نفر از نیروهای خدمات شهری منطقه خبر داد.

وی تأکید کرد: استقرار تجهیزات و ماشین‌آلات در معابر باعث شده که آب‌گرفتگی نداشته باشیم.

 نمک‌پاشی پل‌های غیرهمسطح حصارک 

محمد یساولی، مدیر منطقه چهار نیز از آماده‌باش نیروهای خدمات شهری خبر داد و گفت: عملیات نمک‌پاشی در منطقه انجام‌شده و شهروندان مشکلی در خصوص تردد در معابر ندارند.

به گفته مجید کمالی نژاد، مدیر منطقه پنج شهرداری کرج نیز از آماده‌باش ۳۰ نفر نیروی خدمات شهری خبر داد و گفت: تجهیزات برف‌روبی در سطح منطقه مستقر هستند.

وی همچنین از نمک‌پاشی رمپ و زیرگذر پل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، عرشه پل شهدای حصارک و پل سردخانه خبر داد و گفت: با اقدامات صورت گرفته مشکل تردد شهروندان و ماشین‌آلات در این محدوده به‌طور کامل تسهیل شده است.

معابر منطقه شش پس از بارش برف باز است

منوچهر غفاری مدیر منطقه شش شهرداری کرج نیز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری کرج امروز، گفت: هم‌زمان با بارش نخستین برف زمستانه ستاد برف‌روبی منطقه فعالیت خود را با تمام امکانات و تجهیزات آغاز کرده‌اند.

به گفته وی معابر حادثه‌خیز منطقه شناسایی و توسط ۶۰ نیروی خدماتی برف‌روبی شده است.

مدیر منطقه شش شهرداری کرج تأکید کرد: با تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدوم منطقه، تمامی معابر و شریان‌های اصلی و فرعی باز و شهروندان مشکلی در تردد ندارند.

 


نمک‌پاشی ۱۰۰ تنی در منطقه هفت

عباس کمالی روستا، مدیر منطقه هفت نیز در خصوص اقدامات این منطقه در بارندگی اخیر، گفت: تمامی عوامل خدمات شهری منطقه از ابتدای بارندگی در سطح منطقه حضور داشتند.

وی از نمک‌پاشی ۱۰۰ تنی در منطقه هفت خبر داد و گفت: عملیات نمک‌پاشی در محلات محمودآباد و بهارستان بیشتر بوده است.

وی افزود: در حال حاضر ۵۵ نیرو خدمات شهری منطقه در حال آماده‌باش به سر می‌بارند و تاکنون هیچ مشکل آب‌گرفتگی گزارش نشده است.

هرس درختان در منطقه هشت

مهدی رشیدی، مدیر منطقه هشت نیز با اعلام این خبر که هیچ‌گونه آب‌گرفتگی در سطح منطقه گزارش نشده، گفت: ۱۰۳ نفر از نیروی خدمات شهری در نقاط حساس منطقه اقدام به نمک‌پاشی کرده‌اند.

وی ادامه داد: به‌منظور جلوگیری از بروز حوادث علاوه بر آماده‌سازی ماشین‌آلات و شناسایی نقاط حادثه‌خیز، شاخه زنی و هرس درختان نیز انجام‌شده است.

نمک‌پاشی معابر فرعی و شیب‌دار خلج آباد

آرش یگانی مدیر منطقه ۹ از اقدامات و به‌کارگیری ماشین‌آلات زمستانی در معابر خبر داد و گفت: با آماده‌باش ۳۲ نفر نیروی خدمات شهری هیچ‌گونه آب‌گرفتگی در سطح منطقه مشاهده نشده است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری کرج نیز با توجه به لایروبی‌های که در ماه‌های گذشته انجام‌شده، گفت: مشکلی در خصوص رفت‌وآمد شهروندان گزارش نشده است.

حمیدرضا عبدالله پور همچنین تأکید کرد: با تلاش نیروهای خدمات شهری و آماده‌باش ۶۰ نفر نیروی عملیاتی خیابان‌ها فرعی و شیب‌دار خلج آباد با پخش ماسه و نمک بازگشایی و تردد برای شهروندان تسهیل شد.

 


عكس های مرتبط :

نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 6733049
تعداد بازديد کنندگان سايت: 51594129 تعداد بازديد زيرپورتال: 11065117 اين زيرپورتال امروز: 1787 سایت در امروز: 5330 اين صفحه امروز: 1458
1400/3/23 یکشنبه
.