جمعه 1 بهمن 1400   12:17:48

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1397/9/17 شنبهمعاون خدمات شهری شهرداری کرج تاکید کرد؛
برگ‌ها را نسوزانیم
معاون خدمات شهری شهرداری کرج، گفت: برای جلوگیری از تشدید آلودگی هوا شهروندان از سوزاندن برگ‌ها در بوستان ها و معابر، خودداری کنند.
حسن مدیرروستا  با اشاره به سوزاندن برگ‌های پاییزی توسط برخی از شهروندان، اظهار کرد: جمع‎آوری، دفع صحیح و استفاده از برگ‌ها برای تولید کودهای گیاهی، بهترین راهکار برای جلوگیری از سوزاندن آن‌ها است.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج، یادآور شد: برخی ساکنین بعد از انباشت برگ‎ها اقدام به سوزاندن آن‎ها در مکان‎های مسکونی و بوستان‌ها می‎کنند که این موضوع علاوه بر غیرقانونی بودن، سلامت کودکان و سالمندان را تهدید می کند.

مدیرروستا آتش زدن برگ ها و بقایای محصولات زراعی مانند کاه و کلش را غیرقانونی دانست و گفت: براساس قانون این عمل به دلیل آلوده کردن محیط زیست و براساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک مصوب سال ۹۶ مستوجب مجازات است.

وی تاکید کرد: استفاده از برگ‎‌ها به جهت تولیدِ خاکبرگ به ‎عنوان یک فرآیند ارزشمند اقتصادی و زیست محیطی، اثرات مثبتی به همراه دارد.

این مسئول از شهروندان خواست زباله های خود را کنار برگ‌های انباشت شده، رها نکنند. 

كلمات كليدي : شهرداری کرج , معاونت خدمات شهری

نسخه قابل چاپ
آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 2560764
تعداد بازديد کنندگان سايت: 48899096 تعداد بازديد زيرپورتال: 10349829 اين زيرپورتال امروز: 2880 سایت در امروز: 11009 اين صفحه امروز: 76
1397/2/2 یکشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.