تازه های مدیریت شهری
1400/9/8 دوشنبه
جاگذاری سطل‌های زباله مکانیزه در مناطق دهگانه در حال انجام است
معاون خمات شهری شهرداری کرج گفت: مشکل تجمع زباله در گوشه و کنار شهر تنها با افزایش تعداد سطل‌های مکانیزه حل نمی‌شود.

 

غلامرضا رضوانی با اشاره به گلایه شهروندان از کمبود سطل‌های زباله مکانیزه در سطح شهر اظهار کرد: تعدادی سطل زباله مکلانیزه خریداری و محل نصب آنها هم مشخص شده است.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از این سطل‌ها تحویل مناطق شده و به مرور زمان جاگذاری می‌شوند تا مشکل جمع آوری زباله از سطح شهر حل شود.

وی افزود: نباید فراموش کنیم، مشکل تجمع زباله در گوشه و کنار شهر تنها با افزایش تعداد سطل‌های مکانیزه حل نمی‌شود و در این خصوص همکاری شهروندان ضروری به نظر می‌رسد.

وی تاکید کرد: افزایش بیش از حد تعداد سطل‌های زباله در سطح شهر مشکلاتی به دنبال دارد که به هم ریختگی سیمای محلات و کوچه‌ها یکی از آنها است به همین دلیل در جانمایی آنها باید حساسیت به خرج داد.

این مسئول با تاکید بر اینکه از شهروندان انتظار می‌رود زباله‌های خود را راس ساعت مشخص شده از منزل خارج کنند، گفت: وقتی شهروندان در روز کیسه زباله‌های خود را از منزل خارج می‌کنند، زباله گردها کیسه‌ها را پاره و همین باعث بیرون ریختن پسماند و انتشار آلودگی می‌شود.

وی اضافه کرد: بیرون ریختن زباله از کیسه‌های پاره شده علاوه بر اینکه باعث چند برابر شدن زحمت و کار رفتگران می‌شود، سیمای شهر را به هم می‌ریزد.

معاون خمات شهری شهرداری کرج در ادامه با اشاره به جاگذاری سطل‌های تفکیک زباله در برخی بوستان‌ها و پارک‌های شهرگفت: لایحه‌ای برای نصب این سطل‌ها در محلات مختلف شهر تنظیم و به شورا ارسال شده و در صورت تصویب، اجرایی می‌شود. 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج میباشد.

www.karaj.ir