اخبار
1397/9/11 یکشنبه
چهره شهر زیبا می‌شود/ اهمیت نما در شهرسازی نوین
عضو شورای شهر کرج گفت: نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر نقش به سزایی در تدوین طرح‌های کارآمد در حوزه سیما و منظر شهری دارد.

سارا دشتگرد در حاشیه پنل تخصصی "نما" که با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و صاحب نظران این حوزه برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر نقش به سزایی در تدوین طرح‌های کارآمد و موثر در حوزه سیما و منظر شهری دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این که چند سالی از انقضای مهلت قانونی طرح تفصیلی قبلی کرج می‌گذرد، نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر می‌تواند در تصویب طرح‌های موضعی و موضوعی در این حوزه موثر مواقع شود.

وی افزود: با ایجاد این نهاد، دست مدیریت شهری در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های حوزه سیما و منظر شهری بازتر می‌شود.

این مسئول  در بخش دیگری از صحبت‌های خود اشاره به اهمیت نما در شهرسازی نوین خاطر نشان کرد: نمای سازه‌های شهر نقش به سزایی در زیباسازی چهره شهر داشته و باعث  پویایی و افزایش جذابیت‌های بصری شهر می‌شوند.

دشتگرد خاطر نشان کرد: با راه اندازی کمیته نما می توان به ساماندهی سیمای شهر با استفاده از توان و تجربه متخصصان این حوزه امیدوار بود.

عضو شورای شهر کرج گفت: امید است با برگزاری جلسات نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر و نشست‌های کمیته نما، در آینده نزدیک شاهد کاهش آشفتگی بصری شهر باشیم.

این مسئول در پایان افزود: بدون شک با تعامل معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و اعضای نظام مهندسی کرج و سایر فعالان حوزه معماری، به زودی شاهد دگرگونی چهره شهر خواهیم بود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج میباشد.

www.karaj.ir