پنجشنبه 21 آذر 1398   19:31:41
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/8/22 چهارشنبهرییس سارمان مدیریت پسماند شهرداری کرج:
مشکل بوی بد مرکز دفن زباله حلقه دره حل می شود
بیش از نیمی از زباله هایی که به مرکز حلقه دره منتقل می شود مربوط به سایر شهرهای استان است.
 

احمد خیری با بیان اینکه مسئولان ارشد استان در راستای رفع مشکلات مرکز "حلقه دره" که مرکز دفن پسماند خانگی استان است اهتمام ویژه ای دارند، اظهار داشت: مدیریت شهری کرج اعتبارات ویژه‌ و بی سابقه ای برای ساماندهی مرکز حلقه دره اختصاص داده‌ است.

وی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی مرکز حلقه دره و پروژه های محیط زیستی اختصاص داده شده ، عنوان کرد: این اعتبار نشان دهنده اهتمام ویژه مسئولین برای مدیریت درست و اصولی پسماند است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با بیان اینکه مرکز حلقه دره، پسماند ۱۶ شهر استان را در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: روزانه هزار و ۵۰۰ تن زباله در این مرکز پذیرش می شود که بیش از ۵۰ درصد آن مربوط به سایر شهرهای استان است.

وی با بیان اینکه در مصوبات کارگروه مدیریت پسماند مطرح شده که شهرداری ها برای جمع آوری زباله از ماشین آلات استاندارد استفاده کنند، عنوان کرد:شهرداری کرج به عنوان شهرداری مرکز استان اعلام کرده ظرفیت های خود در این حوزه را در اختیار دیگر شهرها قرار دهد.

خیری با تاکید بر ترویج فرهنگ کاهش تولید زباله در میان شهروندان گفت: اجتناب از تولید زباله در اولویت قرار دارد هم‌چنین باید برای کاهش رطوبت زباله‌های دفن شده موجود تلاش  کنیم.

وی با اشاره به انجام اقدامات مختلف برای کاهش انتشار بوی نامطبوع از مرکز حلقه دره، اظهار کرد: برنامه‌هایی از جمله همکاری با شرکت‌های دانش بنیان در راستای کاهش محسوس انتشار بوی نامطبوع مرکز حلقه دره در دستور کار قرار دارد.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , سازمان پسماند

مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 1143161
تعداد بازديد کنندگان سايت: 24102650 تعداد بازديد زيرپورتال: 4624073 اين زيرپورتال امروز: 4937 سایت در امروز: 22152 اين صفحه امروز: 4134
.