پنجشنبه 21 آذر 1398   19:30:35
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/8/22 چهارشنبهرئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج عنوان کرد:
نقش بی بدیل هنر در غنی سازی زندگی شهری
اولین سمپوزیوم مجسمه سازی استان البرز با موضوع ساخت ۱۰ سردیس مفاخر ایران برگزار می شود.
 

پیمان بضاعتی پور با اشاره به برگزاری اولین سمپوزیوم مجسمه سازی استان البرز با موضوعیت ساخت ۱۰ سردیس مفاخر ایران اظهار داشت: با حضور ۱۰ هنرمند سرشناس مجسمه سازی کشور، تندیس ۱۰ چهره شاخص و مفاخر ایران مثل عطار نیشابوری، حافظ، سعدی، فردوسی، رودکی، خیام، ابن سینا، شیخ رازی، خواجه نصیر و امیر کبیر ساخته می شود.

وی با بیان اینکه این آثار پس از ساخت در پارک ایران کوچک که نمادی از فرهنگ ۳۱ استان کشور در آن تجلی می یابد جانمایی می شود، افزود: حضور هنر در شهر یک فضای مکث و ایستادن برای شهروندان فراهم می کند و جانمایی آنها در مکان های پرتردد به عنوان اثر هنری می‌تواند الهام بخش باشد و خشکی زندگی ماشینی را از فضای شهر بگیرد و موجب تلطیف آن شود.

این مسئول نصب آثار هنری در سطح شهر را یک نیاز برای ارتقا سطح فکری جامعه دانست و توضیح داد: بهره گیری از هنر و حضور تندیس ها در فضای شهری علاوه بر کارکرد زیبایی می‌تواند در هویت بخشی، فرهنگ‌سازی و ایجاد خاطره مشترک بین شهروندان موثر باشد.

بضاعتی پور در پایان معرفی، تثبیت و ارتقای جایگاه مجسمه‌سازی شهری را مهمترین چشم انداز اولین سمپوزیوم ساخت سردیس مفاخر ایران در استان البرز ارزیابی کرد و بیان داشت: کارگاه ساخت این مجسمه ها در باغ گلهایِ پارک شهید چمران کرج  استقرار خواهد داشت و شهروندان می توانند به صورت رایگان از روند ساخت این سردیس ها بازدید کنند.

ساخت سردیس ۱۰ نفر از مفاخر ایرانی از ۲۵ آبان لغایت ۱ آذر در قالب اولین سمپوزیوم مجسمه سازی استان البرز در شهر کرج برگزار می شود.


 


كلمات كليدي : شهرداری کرج , سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج

مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 1143152
تعداد بازديد کنندگان سايت: 24102635 تعداد بازديد زيرپورتال: 4624064 اين زيرپورتال امروز: 4928 سایت در امروز: 22137 اين صفحه امروز: 4125
.