يكشنبه 28 مرداد 1397   19:32:17
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1396/6/22 چهارشنبهدر نهمین جلسه رسمی شورا:
موافقت شورای شهر کرج با لایحه 25 میلیارد تومانی خرید برای کارخانه آسفالت
لایحه دو فوریتی خرید مصالح، قیر، تجهیزات، پرداخت ها به مشاور و پیمانکار جهت تولید آسفالت، صبح امروز در جلسه رسمی شورای شهر کرج مطرح شد و اعضای شورای شهر با اختصاص مبلغ 25 میلیارد تومان به این لایحه موافقت کردند.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، در نهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج لایحه دو فوریتی اختصاص مبلغ 25 میلیارد تومان جهت خرید مصالح، قیر، تجهیزات، برداخت ها به مشاور و پیمانکار جهت تولید آسفالت و واگذاری آن به سازمان عمران مطرح گردید و پس از بیان نقطه نظرات اعضای شورای شهر و نمایندگان شهرداری این لایحه به تصویب رسید.
 
احد رسولی، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از آسفالت معابر به صورت تکه دوزی گفت: تمامی سازمانهای حاکمیتی باید جهت اداره صحیح شهر با مدیریت شهری در تعامل باشند، همچنین در خصوص بافت های فرسوده با وجود اینکه مطالعات کافی در این رابطه صورت گرفته است، هنوز شاهد راه اندازی دفاتر نوسازی بافت های فرسوده در شهر نیستیم.
 
فرج اله ایلیات، عضو شورای شهر کرج نیز با بیان اینکه این اقدام بار مالی برای شهرداری کرج به همراه نخواهد داشت گفت: این مورد قرار است به صورت  50درصد نقدی و 50 درصد تهاتر باشد که در قالب یک تقسیم بندی می توان خرید قیر را از ردیف نقدی و تجهیزات آن را از ردیف تهاتری تامین کرد.
 
در ادامه عباس زارع رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با توضیح اینکه در حال حاضر از همه ظرفیت کارخانه آسفالت کرج استفاده نمی شود، گفت: اگر از مرحله تولید تا پخش آسفالت شامل یک فرآیند جامع باشد که بر اساس آن این اقدام صورت گیرد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.
 
وی در ادامه با تشریح اینکه هزینه تمام شده در رقابت با بخش خصوصی اهمیت بسیاری دارد افزود: چون هزینه تهیه قیر برای کارخانه آسفالت از سوی شهرداری تامین می شود امید است در بحث افزایش سطح تولید کارخانه اقدامات مهمی انجام شود.
 
مهدی حاجی قاسمی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج در تشریح این لایحه با بیان اینکه آسفالت تولیدی این کارخانه بسیار مرغوب است، گفت: نیاز است تا در مورد پخش  و اجرای آسفالت در سطح شهر کنترل بیشتری صورت گیرد.
 
وی در ادامه درخواست کرد که این قید به لایحه افزوده شود که تمامی آسفالت مورد نیاز شهرداری تامین شود.
 
گفتنی است این لایحه با قید اینکه 25 میلیارد تومان برای خرید قیر و ایر ملزومات از جمله پرداخت به پیمانکار و مشاور است، به تصویب رسید تا با اجرای آن به احیای فعالیت موثر کارخانه آسفالت کمک شود.

كلمات كليدي : شورای شهر کرج , کارخانه آسفالت , 25 میلیارد تومان , شهرداری کرج

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1781454
تعداد بازديد کنندگان سايت: 13501046 تعداد بازديد زيرپورتال: 2500032 اين زيرپورتال امروز: 3855 سایت در امروز: 13374 اين صفحه امروز: 3017
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.