چهارشنبه 3 بهمن 1397   14:48:35
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1397/2/26 چهارشنبه
پروژه قطار شهری کرج زیر ذره بین مسئولان کشوری، استانی و شهری
مشاور ارشد رییس جمهور به همراه استاندار البرز و اعضای شورای اسلامی شهر کرج از پروژه قطار شهری این کلانشهر بازدید کردند و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفتند. 
صبح امروز اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور به همراه محمدعلی نجفی استاندار البرز و مدیران ارشد استانی و شهری با حضور در محل پروژه از روند عملیات اجرائی خط ۲ متروی کرج بازدید کردند.

ترکان در این بازدید بر لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت های استان البرز برای اتمام پروژه قطار شهری که طرحی بسیار مهم است تأکید کرد و ابراز داشت: استان البرز در کریدور و شاهراه ارتباطی ۱۴ استان کشور قرار دارد و از این حیث فشار زیادی به مجموعه راههای ارتباطی استان و شهر کرج وارد می شود ولی از این مسیر مهم هیچ گونه درآمدی نصیب استان نشده و باید با دریافت عوارض از این بزرگراهها، نسبت به توسعه سایر پروژه های ارتباطی اقدام کرد.

علی اصغر صلواتی، سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج در ادامه این جلسه با ذکر این موضوع که ظرفیت فعلی خط متروی تهران - کرج پاسخگوی مسافرت های موجود و سال های آینده نیست، درخواست اتصال خط ۶ متروی تهران را به خط در حال ساخت کرج مطرح کرد و در این خصوص اظهار داشت:  نامه ای با امضای مقیمی و نجفی استانداران تهران و البرز به معاون اول رئیس جمهور تهیه و ارسال شده است تا امکان مطالعات جامع این طرح فراهم شود .

در این طرح، ایستگاه شهر زیبا از خط ۶ متروی تهران به ایستگاه بوستان نقش جهان در خط ۲ کرج با طی مسیری ۳۰ کیلومتری به یکدیگر متصل و حجم عظیم ترددهای وسایل نقلیه شخصی به این خط منتقل می شود که تاثیر مستقیمی روی کاهش ترافیک، کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا خواهد داشت.

در ادامه ترکان با استقبال از این طرح پیشنهاد کرد: هزینه اجرای این پروژه از محل صرفه جویی در مصرف سوخت تأمین شود و وزارت نفت از چنین پروژه هایی استقبال می کند.

در این جلسه محمدحسین خلیلی اردکانی عضو شورای اسلامی شهر کرج طی سخنانی از روند اجرایی پروژه خط ۲ ابراز رضایت کرد و اعلام داشت: این پروژه سهم مهمی در رفع نیازهای مردم شهر کرج دارد و می بایست دولت توجه بیشتری در تأمین منابع مالی پروژه به خرج دهد.

شایان ذکر است، این پروژه با ایجاد اشتغال پانصد نفره در شهر موجب تزریق روحیه امید به شهر شده و نباید با کاستی های مالی به این امید خللی وارد شود.

محمدعلی نجفی، استاندار البرز نیز اقدامات صورت گرفته در ماه های اخیر و پیشرفت پروژه را قابل توجه دانست و از پیگیری های مدیریتی در خصوص تصویب و ابلاغ لایحه ترمیم قیمت در شورای عالی فنی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با ترمیم قیمت قبلی پیمان و بهبود شرایط قراردادی، پیمانکار بتواند از ظرفیت های موجود برای بهبود و پیشرفت به موقع پروژه استفاده کند.

پیش از این بازدید، جلسه ای در محل سالن جلسات استانداری برگزار و رئیس سازمان قطار شهری کرج به همراه مدیران پروژه گزارش جامعی از روند پیشرفت پروژه متروی خط ۲ ارائه کردند. 

كلمات كليدي : شهرداری کرج

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2273624
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16364004 تعداد بازديد زيرپورتال: 3111205 اين زيرپورتال امروز: 2869 سایت در امروز: 8785 اين صفحه امروز: 2060
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.