چهارشنبه, 3 شهريور 1395          
farsi english
عنوان : كرج صاحب گرمخانه می شود
کد خبر : ۱۵۱۰۹
تاريخ :
 ۱۳۹۱/۱۰/۱۱ 
ساعت : ۱۲:۴۶:۲۲

به گزارش روابط عمومی شهرداری کرج :عزیزی سرپرست مدیریت کنترل و نظارت شهرداری کرج به همراه تنی چند از مدیران این حوزه از دفتر موسسه خیریه خاورگستر و گرمخانه میدان بهمن تهران بازدید به عمل آوردند وهدف از این بازدید را بررسی مسائل و مشکلات مربوط به این موسسات و راه اندازی گرمخانه در شهر کرج اعلام کردند.

در این بازید ضمن دیداربا افراد تحت پوشش،مددکاران وپزشکان بررسی نحوه نگهداری از افرادآسیب دیده ,مسائل و مشکلات  آنها نیز مورد توجه اعضای بازدید کننده قرار گرفت .

بنابراین گزارش مشکلات افراد تحت پوشش مسائلی از قبیل : مشکلات خانوادگی , معیشتی و عدم تامین مایحتاج را شامل می شد.

عزیزی هدف از این بازدید را کاهش آسیبها و پیشگیری از نابهنجاریهای اجتماعی بازدید را ارائه خدمات به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب جامعه اعلام کرد .

وی در ادامه گفت : باتوجه به بازدید از این گرمخانه و بررسی مسائل مربوط به آن درصدد هستیم تا گرمخانه شهر کرج را راه اندازی نمائیم  .

 سرپرست مدیریت کنترل و نظارت شهرداری کرج افزود: وجود افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب در شهرهای بزرگ یک امر شایع است و باید فکری برای این افراد کرد که در گوشه خیابان رها نباشند .

این مسئول گفت : به دلیل ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و اقامتی موقت در گرمخانه تقاضا برای ورود به گرمخانه بیشتر شده است .

عزیزی با اشاره به اهداف و سیاستهای کلی ستاد ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در شهرداری کرج یادآور شد: ریشه یابی علل زمینه ها و بسترهای آسیبهای اجتماعی، بررسی شناخت سیر تحول و روند آسیبهای اجتماعی در شهر، شناسایی افراد - گروه ها و خانواده های آسیب دیده اجتماعی، شناسایی - جذب - نگهداری و رسیدگی و تعیین تکلیف آسیب دیدگان، مشارکت و تعامل در راستای بهره گیری از ظرفیتهای بخش دولتی و غیردولتی در راستای پیشگیری و ساماندهی اجتماعی، حمایت و توانمندسازی آسیب دیدگان و افراد و خانواده های در معرض آسیب، پاکسازی چهره شهر از وجود آسیب دیدگان اجتماعی برای داشتن شهری سالم از جمله اولویتها در این بخش است.

ساماندهی متکدیان و کارتن خوابان از مسائلی است که طی چند سال گذشته مسئولان مدیریت شهری را بر آن داشته تا با اتخاد راهکارهای مختلف، به رفع این معضل بپردازند.

در واقع نگهداری از این افراد و وجود مکانی برای جمع آوری آنها به خصوص ساعات شب تا صبح از جمله ضروریات است که هم اکنون در برخی از کلانشهرها از جمله تهران این مهم با احداث گرم خانه تاحدودی تامین شده است .

گرمخانه به مرکزی اطلاق می شود که امکان اقامت کوتاه مدت شبانه افراد بی خانمان را برای مدتی معین فراهم می کند.

افراد درمانده، معلولان جسمی، بیماران روانی سرگردان، افراد مجهول الهویه، کارتن خوابان و بی خانمانان جز افراد تحت پوشش این مراکز هستند که با استقرار در گرم خانه خدماتی از قبیل استحمام، معاینات پزشکی، مشاوره و مددکاری، اسکان شبانه، تغذیه و پذیرایی، امور فرهنگی و مذهبی به آنها ارائه می شود .

شهر کرج نیز مستثنی از دیگر کلانشهرها نیست و نیازمند چنین مراکزی برای جمع آوری و ساماندهی متکدیان و کارتن خوابان و افراد بی خانمان است .

 بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پورتال شهرداری کرج

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8